Inauguracja nowego roku szkolnego

03.09.2018



3 września prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek zainauguruje uroczyście rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Instytut Pamięci Narodowej chcąc podkreślić szczególne znaczenie rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 w roku jubileuszowym przygotował dla każdego pierwszoklasisty specjalny, dedykowany rocznicy zeszyt do języka polskiego z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego na okładce, by od samego początku budować ducha patriotycznego młodych Polaków i przyczynić się do zapewnienia bezpiecznej przyszłości naszej Ojczyzny.

- Jubileusz odzyskania niepodległości przez Polskę, który obchodzimy w 2018 roku jest wydarzeniem bliskim sercom wszystkich Polaków. Jak pamiętamy, dnia 9 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Stróży, Instytut Pamięci Narodowej wraz z Kancelarią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Ministrem Edukacji Narodowej zainaugurował Ogólnopolskie Obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości - informuje samorząd gminy Dobra. 

W tym dniu także odsłonięto tablicę upamiętniającą Pierwszą Oficerską Szkołę Związku Strzeleckiego. W trakcie uroczystości zaprezentowano również ogólnopolski projekt edukacyjny IPN „Akademia Niepodległości”, którego celem jest upowszechnianie wiedzy historycznej oraz promowanie postaw obywatelskich opartych na patriotyzmie, szacunku dla niepodległościowej tradycji i przywiązania do Ojczyzny.

Przypomnijmy, że to właśnie w Stróży w 1913 r. powołana została z inicjatywy m.in. Józefa Piłsudskiego Pierwsza Oficerska Szkoła Strzelecka, której absolwentami było wiele osób zasłużonych dla odzyskania przez Polskę Niepodległości, w tym także późniejszych Legionistów.

źródło: https://gminadobra.pl

Autor: spstroza |