IV Międzyszkolnym Konkursie z Języka Niemieckiego

utworzone przez | 30.04.2024

29 kwietnia 2024r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się II etap IV Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Verbmeister”. Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. W II etapie rywalizacji udział wzięło 14 uczniów, w tym 3 uczniów z naszej szkoły. Hasłem przewodnim konkursu było słowo „Verbmeister”, zgodnie z którym uczniowie walczyli o tytuł „Mistrza czasownika”. Nagrody dla zwycięzców i uczestników ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Dobrej, Instytut Gothego w Krakowie, Instytut Austriacki we Wrocławiu i Warszawie, oraz Ambasada Republiki Federalnej Niemiec. W organizacji konkursu pomogła też Gminna Spółdzielnia w Dobrej, która ufundowała uczestnikom pyszne rogaliki. Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy! Miło nam ogłosić, że Julia Smaga została wyróżniona za wysoki wynik. Serdeczne gratulacje i powodzenia w nauce języka niemieckiego! Uczniów do konkursu przygotowywała pani Barbara Gąsior.